Ουγγαρία – Ελβετία 1-3, Άλμα πρόκρισης στους «16»!

Breaking News

Ουγγαρία - Ελβετία 1-3

Ουγγαρία – Ελβετία 1-3, Η Ελβετία κάνει άλμα πρόκρισης στους «16» του τουρνουά.

Ανώτερη και σαφώς πιο έτοιμη η Ουγγαρία – Ελβετία 1-3 που… εμφανίστηκε μόνο στο δεύτερο ημίχρονο και έκανε τεράστιο βήμα πρόκρισης στα νοκ άουτ του EURO2024

Η Ελβετία ήταν ανώτερη και καλύτερα προετοιμασμένη, καταφέρνοντας να νικήσει την Ουγγαρία με σκορ 3-1 σε έναν καθοριστικό αγώνα για το Euro 2024. Η ελβετική ομάδα κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο, εξασφαλίζοντας σημαντικό προβάδισμα. Η Ουγγαρία, αν και αδύναμη στο πρώτο μέρος, εμφανίστηκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο, καταφέρνοντας να μειώσει τη διαφορά, αλλά η προσπάθεια τους δεν ήταν αρκετή για να αλλάξει την τελική έκβαση του αγώνα.

Με αυτή τη νίκη, η Ελβετία έκανε ένα μεγάλο βήμα προς την πρόκριση στις νοκ άουτ φάσεις του τουρνουά, δείχνοντας τη δύναμή της και την ικανότητά της να ανταποκριθεί στις προκλήσεις​

Ουγγαρία (Μάρκο Ρόσι): Γκουλάτσι – Λανγκ (46’ Μπόλα), Όρμπαν, Α. Σάλαϊ (79’ Ντάρνταϊ) – Φιόλα, Νάγκι (67’ Κλέινχεϊσλερ), Σέφερ, Κέρκεζ (79’ Άνταμ) – Ρ. Σάλαϊ, Σόμποσλαϊ – Βάργκα.

Ελβετία (Μουράτ Γιακίν): Ζόμερ – Σαρ, Ακάντζι, Ροντρίγκες – Βίντμερ (68’ Στεργίου), Φρόιλερ (86’ Σιέρο), Τσάκα, Άιμπισερ – Ντόι (86’ Ρίντερ), Βάργκας (74’ Εμπολό) – Ντούα (68’ Αμντουνί).